Zmarł Jan Śliwka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tym smutnym fakcie informuje Urząd Gminy Goleszów.

sliwka

7 kwietnia 2020 r., w wieku 70 lat, zmarł doktor Jan Śliwka - niezwykle ceniony lekarz, zasłużony mieszkaniec Goleszowa, a także oddany społecznik i wielki miłośnik naszej gminy.

Jan Śliwka, urodził się w 1950 r., a w roku 1974 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1975 roku pracował w Przychodni Przyzakładowej Cementowni „Goleszów", a następnie w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Goleszowie. Równolegle był zatrudniony w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, gdzie przez 6 lat pełnił funkcję Kierownika Oddziału Pomocy Doraźnej. Przez ponad dwie dekady pełnił funkcję zastępcy Ordynatora Oddziału Intensywnej Terapii.

Był przykładem lekarza - społecznika, gdyż niezależnie od swoich obowiązków zawsze znajdował czas dla innych, poprzez m.in. prowadzenie społecznie od 1983 roku punktu aptecznego leków i darów zagranicznych przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie, z którego korzystały osoby potrzebujące z całego kraju. Niezwykle istotną częścią życia Jana Śliwki była prowadzona przez niego szeroko zakrojona działalność społeczna, która nie wiązała się jedynie z medycyną. Dzięki jego zaangażowaniu w 1991 roku, z istniejącej sekcji wędkarskiej działającej przy goleszowskiej cementowni, założono Towarzystwo Wędkarskie „TON" w Goleszowie, którego w 1997 roku został prezesem. Pod jego przewodnictwem „TON" stał się niezwykle sprawnie działającą organizacją pozarządową, propagującą nie tylko sport wędkarski, ale również walory rekreacyjne jednego z najpiękniejszych zakątków Goleszowa, czyli akwenu Ton. To dzięki jego staraniom znacząco zmienił się wygląd samego akwenu i jego zaplecze. I tak oto dzięki jego zaangażowaniu wyremontowana została świetlica i wybudowana od podstaw nowa wiata. Rozpoczęto systematyczne zarybianie zbiornika wodnego, dzięki czemu stworzone zostały warunki do organizowania corocznych imprez oraz gminnych zawodów wędkarskich.

Jan Śliwka zaangażowany był również w działalność samorządową. W 1988 roku został wybrany radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bielsku–Białej, a w latach 1990–1998 pełnił funkcję radnego Rady Gminy Goleszów.

Efekty jego pracy i działalności społecznej były i po dziś dzień są bardzo widoczne. W 1970 roku za swoje oddanie i zasługi uhonorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 1985 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi. Wyrazem wdzięczności lokalnej społeczności było również odznaczenie go Laurem Srebrnej Cieszynianki, którą odebrał w 1999 r. Jan Śliwka był człowiekiem niezwykle wrażliwym na ludzkie cierpienie, zawsze gotowym do udzielenia pomocy i wsparania innych w realizowaniu ich planów i celów.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę