Koronawirus: ile mandatów w powiecie cieszyńskim? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W związku z epidemią rząd wprowadził w drugiej połowie marca rozmaite ograniczenia. Niestosowanie się do nich groziło karami. Ile nałożono ich w powiecie cieszyńskim w tym czasie?  

Policja ogolna Cieszyn copy copy copy copy

Przepisy obowiązywały osoby prywatne i przedsiębiorców. Wobec osób, które nie stosowały się do postanowień decyzji o kwarantannie, mogły być wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informowali służby sanitarne, które mogły nałożyć wysoką karę finansową. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie wynosił nawet 500 zł. Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności. W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosowali się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogła być nałożona odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł.

Straż Miejska

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Cieszynie przekazała nam informację Komendanta Straży Miejskiej Jacka Bąka, na temat działań tej służby w omawianym czasie. Wynika z niej, że do dnia 29 maja mandatów związanych z obostrzeniami wynikających z wprowadzenia stanu epidemii nie wystawiono. Wystąpiono do Sanepidu w 10 przypadkach osób, które nie stosowały się do nakazów i zakazów związanych z wprowadzonym stanem epidemii. Strażnicy skupili się na akcji edukacyjnej, pouczeniach, rozdawali także maseczki.

Policja

Efekty pracy policji powiatu cieszyńskiego w tym kierunku przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie Krzysztof Pawlik:

"W okresie od 1 kwietnia do dnia 01.06.2020 r. na terenie powiatu cieszyńskiego, w związku z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, wystawionych zostało łącznie 221 mandatów. Policjanci 540 razy zastosowali pouczenie wobec sprawców naruszeń prawa. Czynności wyjaśniające są prowadzone w 55 przypadkach- 43 są w toku, 7 z nich skierowano do sądu, jedno postępowanie zostało przekazane do innej jednostki, a cztery zakończone odstąpieniem od skierowania wniosku. Dane te wygenerowane zostały z systemu RSOW. " - informuje Pawlik.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę