Tomograf nie dla mieszkańców Żywiecczyzny? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gęstnieją czarne chmury nad żywiecką służbą zdrowia i przybywa kolejnych problemów. Między innymi z badaniami tomografem.

Tomograf 2

Tego rodzaju badania prowadzone są przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego, który to oddział popada w coraz większe zadłużenie. Starostwo Powiatowe w Żywcu próbowało w związku z tym skorzystać z innej możliwości.

- W NFZ jest ogłaszany konkurs na tomografię komputerową. W tym roku ogłoszony był dla pacjentów z regionu Beskidy, czyli powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. To konkurs na dostępność tomografu dla pacjentów, którzy mają skierowania od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Do tej pory mieszkańcy Żywca mogli korzystać z tomografu, bo na to były pieniądze z NFZ-u, ale przestało ich wystarczać. Staraliśmy się, żeby dodatkowo teren Żywiecczyzny mógł mieć dostępny rezonans magnetyczny dla pacjentów ze skierowaniami. Nieodpłatnie mogliby korzystać z rezonansu i tomografu. Okazało się, że konkurs tak ogłoszono, że nie mamy rezonansu, a straciliśmy jeszcze tomograf – powiedział starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Formuła konkursu została ustalona w taki sposób, że świadczenia przypadły tylko innym regonom. W konsekwencji pacjent z powiatu żywieckiego, jeśli według lekarza będzie potrzebował badań tomografem, będzie musiał jechać do Bielska-Białej lub Cieszyna.

- Uważam to za kolejny skandal. Osobiście się z tym nie zgodzę i apeluję do mieszkańców Żywca żeby mnie w tym poparli. Nie pozwolimy się traktować NFZ-owi jak ludzie drugiej kategorii. Wystosowaliśmy do dyrektora NFZ dwa dosyć ostre pisma, żądając ogłoszenia takiego konkursu na powiat żywiecki. To, że ustalono że jest kilka punktów w Bielsku-Białej, jeden w Cieszynie, a w Żywcu żadnego, uważam za skandal – dodaje Kalata zapowiadając jednocześnie, że jeśli sytuacja się nie zmieni, będzie zmuszony wypowiadać się w ostrzejszym tonie.

Udostępnij

26
+25
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę