Szpital - według budowlańców zgodnie z planem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koniec pierwszego kwartału 2020 roku, to realny czas, od którego przyjmowani będą pacjenci w nowym szpitalu. Wiele zależy jednak od tego, ile potrwa uzyskiwanie rozmaitych pozwoleń i atestów. 

Szpital plansza

 - Wykonawca nie widzi zagrożenia dla jego zakresu prac. Ma wybudować i wykończyć. Na dzień dzisiejszy uważam, że koniec października jest realnym terminem, jak chodzi o zakończenie budowy - powiedział starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Przeniesienie szpitala miałoby w związku z tym nastąpić w pierwszym kwartale 2020 roku, a przyjmowanie pacjentów końcem kwartału pierwszego kwartału. Samorządowiec zastrzega jednak, że nie da się w tej chwili dokładnie określić, jak długo trwać będzie uzyskiwanie wszelkiego rodzaju pozwoleń (przeciwpożarowych, sanitarno - epidemiologicznych itp.) i uzgodnień. Dlatego też trudno w tym przypadku mówić o terminie gwarantowanym.

Starosta poinformował też, że w nowym szpitalu będą mogli znaleźć zatrudnienie wszyscy pracownicy zaangażowani w obecnie działającej placówce.

Firma Interhealth z Kanady przejmie też obecny szpital przy ul. Sienkiewicza, czyli Spółkę ZOZ zamiast publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Udostępnij

5
+3
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę