Badania diagnostyczne w Żywcu - starosta uspokaja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Katowicka firma Helimed wypowiedziała żywieckiemu szpitalowi w Żywcu umowę na świadczenie usług diagnostyki medycznej od 1 sierpnia. Sytuacja wydawała się dramatyczna, ale Starostwo Powiatowe w Żywcu twierdzi, że znalazło sposób na tę bolączkę.

Tomograf 2

Starosta żywiecki Andrzej Kalata nie krył zaskoczenia taką decyzją firmy Helimed, która pracownikom wręczyła wypowiedzenia i zamierzała zabrać swój sprzęt. Brak tego rodzaju usług powodowałby, że mieszkańcy musieliby jeździć na badania tomografem, RTG lub USG do Bielska-Białej. Poza oczywistymi niedogodnościami, stawiał pod znakiem zapytania sens funkcjonowania szpitala w ogóle. Jedynego w dużym powiecie. Wszystko wskazuje na to, że doraźnie udało się władzom powiatu zapanować nad sytuacją

- Mamy już podpisana umowę z Helimedem na wypożyczenie sprzętu. Sprzętu zostaje do końca września u nas - powiedział Kalata końcem ubiegłego tygodnia.

Szpital w najbliższych tygodniach będzie więc nadal świadczył te usługi. Za dzierżawę sprzętu diagnostycznego zapłaci firmie Helimed 260 tys. zł + vat za miesiąc. Co dalej?

 Następny konkurs

Powiat chce dzięki temu wypożyczeniu sprzętu mieć większe szanse w konkursie na dodatkowe usługi medyczne, który został rozpisany znów dla trzech powiatów (bielski, cieszyński i Żywiecki) oraz dla miasta Bielska-Białej. Przypomnijmy, że w poprzednim konkursie  nie został wzięty pod uwagę, o czym pisaliśmy TUTAJ. W przypadku uzyskania kontraktu, sprzęt diagnostyczny zakupi Szpital Powiatowy lub partner – Interhealth Canada. Jak twierdzi Kalata, pracownicy medyczni diagnostyki (12 osób na umowie o pracę i 15 na umowie-zlecenie) od 1 sierpnia znajdą zatrudnienie pod szyldem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

 

Udostępnij

1
-3
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę