Kontrole spalania odpadów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prowadzone będą po zgłoszeniach mieszkańców albo losowo.

Smog list do sasiada

 Urząd Gminy Łodygowice informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym, a co za tym idzie, pogorszeniem jakości powietrza, realizując zapisy Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego oraz „uchwały antysmogowej”, pracownicy Urzędu Gminy Łodygowice będą przeprowadzać kontrole kotłowni w zakresie spalania odpadów i paliw zabronionych do stosowania do celów grzewczych.
Kontrole prowadzone będą na dwa sposoby: kontrole na zgłoszenie mieszkańców gminy, którzy wskazywać będą nieruchomości w których mogą być spalane śmieci, jak również prowadzone będą tzw. kontrole losowe. Kontrole losowo wybranych nieruchomości będą przeprowadzane obowiązkowo w przypadku ogłoszenia alarmu smogowego tzn. kiedy zawartość pyłu zawieszonego PM10 przekroczy wartość progową 200 µg/m3, również w weekendy.

Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnione przez wójta gminy Łodygowice osoby, wykonując kontrolę, mają prawo wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00. do 22.00. W przypadku uniemożliwienie kontrolerom wstępu do kotłowni powiadamiana będzie Policja.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mogą obawiać się wpuszczenia do domu nieznanych osób, informujemy, że kontrolerzy będą mieli przy sobie upoważnienia podpisane przez Wójta Gminy Łodygowice wraz ze zdjęciem. Dodatkowo dane kontrolerów będą przekazane na komisariat Policji w Łodygowicach i przez całą dobę Mieszkańcy będą mogli potwierdzić ich tożsamość, dzwoniąc na komisariat.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę