Ta modernizacja była koniecznością - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do końca listopada ma się zakończyć modernizacja budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej. To prawie 3-letnia niezbędna inwestycja.

olszowka

 - Pacjenci przebywający na oddziale całodobowym będą mieli więcej przestrzeni. Znaczącej poprawie ulegną wszystkie miejsca, w których są przyjmowani chorzy i to jest najistotniejsza rzecz. Będzie po prostu przyjaźniej - mówi starosta Andrzej Płonka.

Po modernizacji oddział całodobowy psychiatryczny będzie zajmował większą powierzchnię- sale chorych ulokowano na parterze oraz pierwszym piętrze. Liczba łóżek nie zmieni się, nadal będzie ich 39. W innym miejscu będzie działała izba przyjęć oraz oddział dzienny. Koszt inwestycji, to niespełna 5,5 mln zł. Tegoroczne prace mają zostać sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Budynek, w którym mieszczą się m.in. całodobowy oddział psychiatryczny nie spełniał już norm przeciwpożarowych, ani sanitarnych- na oddziałach było po prostu ciasno. Gruntowna przebudowa była więc koniecznością. Jak mówi Adam Kasperek, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala z obiektu ocalały tylko mury. Wymieniono wszystkie instalacje, podłogi, kapitalny remont przeszły sale chorych i łazienki, a także gabinety lekarskie i pomieszczenia socjalne. Obiekt przeszedł termomodernizację, dobudowano klatkę schodową, pojawiły się nowe sale dla pacjentów, zmieniona została konstrukcja dachu. Korytarze spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Obecnie montowana jest także winda. Jak mówi Lucyna Łagowska, dyrektor naczelny szpitala wszystko odbywa się przy działającej placówce.

Organem prowadzącym dla Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka jest Powiat Bielski.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę