Nowe karetki kontenerowe w bielskim pogotowiu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak informuje bielskie Staristwo Powiatowe, dwa nowe nowoczesne ambulanse w taborze Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Karetki kontenerowe marki Mercedes z napędem na 4 koła trafiły do podstacji pogotowia w gminach: Wilkowice i Jasienica.


Tuż przed końcem roku pojazdy zostały oficjalnie przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Koszt jednego to ok. 1 mln zł. „Do każdego ambulansu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia. Podziękowania za wsparcie należą się także staroście bielskiemu, dzięki czemu stać nas na zapłacenie wkładu własnego przy tych zakupach”- mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnim czasie Powiat Bielski przekazał 800 tys. zł na nowe pojazdy dla bielskiego pogotowia.

Jak mówi starosta Andrzej Płonka, to kolejne karetki kontenerowe w BPR.

- Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, ale ważne przy tym są warunki w jakich pracują ratownicy medyczni. W takim ambulansie mają oni więcej miejsca i lepszy dostęp do pacjenta, nie wspominając o wyposażeniu. To takie małe sale operacyjne na kółkach-  zauważa samorządowiec, cytowany w komunikacie prasowym.

Nowe pojazdy zastąpią wysłużone karetki. Ambulanse kontenerowe to nowość w bielskim pogotowiu, która pojawiła się w 2023 roku. Obecnie jest ich 4 w taborze i stacjonują, oprócz Wilkowic i Jasienicy również w Kobiernicach i Czechowicach-Dziedzicach. 3 z nich ma napęd na 4 koła. Tabor BPR składa się z 24 karetek.

W przekazaniu samochodów wzięli udział także: Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu, Barbara Adamska i Grzegorz Gabor z Zarządu Powiatu, radni powiatowi: Adam Caputa i Władysława Gańczarczyk, a także gospodarze gmin: Janusz Zemanek, wójt Wilkowic i Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy.

1

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę