Więzienie za molestowanie w Ośrodku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapadł wyrok w sprawie molestowania w żywieckim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Sad Rejonowy 2

Oskarżony o ten czyn nauczyciel otrzymał karę 5,5 roku więzienia. Sąd stwierdził, że nadużył on stosunek zależności i zaufania doprowadzając do wykorzystania seksualnego trzech małoletnich dziewczynek. Miało to mieć miejsce w 2012 i dwukrotnie w 2017 roku. Sąd stwierdził również, że w 2016 roku nauczyciel doprowadził pełnoletnią uczennicę do poddania się innej czynności seksualnej.

Oprócz kary więzienia były nauczyciel nie będzie też mógł przez 15 lat pełnić funkcji związanych z wychowaniem nieletnich, a do trójki pokrzywdzonych nie może zbliżać się na odległość mniejszą niż 50 metrów przez okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Drugą oskarżoną była dyrektor tej placówki w omawianym czasie. Została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę w wysokości 3 tys. zł. Według sądu wiedziała ona o jednym ze zdarzeń, ale nie powiadomiła o tym odpowiednich organów.

O tej głośnej sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Z bliższymi informacjami można się zapoznać TUTAJ.

Udostępnij

8
+1
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę