Niemal wszyscy przekraczają prędkość? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadmierna prędkość jest jednym z najczęściej nanoszonych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wykroczeń przez mieszkańców Żywca i powiatu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, w czasie ostatnich działań „Prędkość”, żywieccy policjanci byli właśnie w tych miejscach, które wskazali im mieszkańcy. Jaki był wynik kontroli?

Policja ogolna drogowka

W trakcie akcji wykorzystywany był cały dostępny sprzęt pomiarowy: m.in. videorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości TruCam. W czasie ostatnich działań policjanci skupili się głównie na miejscach, które mieszkańcy wskazali na KMZB, jako te, gdzie kierowcy ignorują znaki dotyczące ograniczeń prędkości. W czasie kilku godzin akcji pośród 120 skontrolowanych kierowców, 111 zbyt mocno naciskało pedał gazu. Dla większości prowadzących wykroczenie to zakończyło się mandatem karnym.

"Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych." - przypominają żywieccy mundurowi.

Udostępnij

2
-2
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę