Groźby podczas pasterki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeden z uczestników pasterki zakłócił przebieg nocnej mszy w Wigilię Bożego Narodzenia. Do zdarzenia doszło w kościele w Ligocie. 

policja

Nietrzeźwy mężczyzna uczestniczył w pasterce w Ligocie. W kościele obecny był również policjant, który kilka dni wcześniej podejmował wobec niego interwencję. Gdy tylko sprawca go rozpoznał, zaczął zwracać się do stróża prawa wulgarnymi słowami. Krzyczał i groził funkcjonariuszowi pozbawieniem go życia. Policjant wraz z pozostałymi uczestnikami mszy, usiłowali uspokoić agresywnego mężczyznę, który zakłócał przebieg mszy świętej. Na miejsce wezwano patrol, który obezwładnił awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 38-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

Szybko okazało się, że groźby wobec policjanta i zakłócenie spokoju w czasie mszy świętej, to nie jedyne wybryki, których dopuścił się zatrzymany. Sprawca odpowie także za przemoc wobec najbliższych. Jak ustalili śledczy, od ponad roku znęcał się on fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Zatrzymany jest już po zarzutach. Sąd Rejonowy w Pszczynie, na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te może teraz trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę