Nieuczciwi kontrahenci na bielskim osiedlu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policja ostrzega mieszkańców bielskich osiedli, przede wszystkim seniorów przed nieuczciwymi zachowaniami niektórych przedsiębiorców w trakcie zawierania umów poza lokalem, czyli w ich mieszaniach.

Policja ogolna nast 2

Pracownicy administracji Beskidzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w ostatnich kilku tygodniach byli informowani przez mieszkańców osiedla Beskidzkiego i Słonecznego, że na ich terenie, jak również na terenie innych osiedli mieszkaniowych w Bielsku-Białej pojawiają się osoby oferujące wymianę łazienkowych gazowych podgrzewaczy wody (piecyków gazowych). Rozmowy prowadzone przez te osoby, zwłaszcza ze starszymi mieszkańcami, stwarzają u nich przekonanie, że osoby oferujące wymianę wspomnianych piecyków współpracują ze spółdzielnią. Po wejściu przez nich do mieszkania, w trakcie sprawdzania podgrzewacza wody (piecyków gazowych), przekonują, że używany aktualnie podgrzewacz może stwarzać zagrożenie dla ich życia i zdrowia mieszkańców. Zalecają natychmiastową wymianę. Sprzedawcy oferują również możliwość montażu sprzedawanego przez nich urządzenia, oferujące jednocześnie zakup na raty tych urządzeń.

Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje swoich mieszkańców i apeluje, aby nie podejmowali pochopnie decyzji o wymianie tych urządzeń oraz zastrzega, że firmy prowadzące w ten sposób sprzedaż nie współpracują ze spółdzielnią ani nie są przez nią rekomendowane. Pomimo licznych apeli i bezpośrednich rozmów z mieszkańcami w dalszym ciągu mają miejsce wyżej opisane sytuacje.

Podajemy także numer bezpłatnej infolinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta: 801 440 220 lub 22 290 89 16.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę