Orkan się zbliża. U nas będą porywy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Orkan Friederike zaskoczył już mieszkańców Holandii, Belgii, Luksemburgu oraz Niemiec, gdzie wyrządził spore szkody. Zbliża się do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla większości kraju ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem.

Severe-Weathe.Eu onr Twitter

Na południu Polski, miejscami w centrum i na zachodzie obowiązują alerty drugiego stopnia. IMGW  przestrzega również przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi oraz intensywnymi opadami śniegu.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Beskid Śląski i Żywiecki

Dla regionu prognozuje się silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, z porywami dochodzącymi do 100 km/h. Powieje z południa, skręcając w stronę zachodu. Miejscami powstaną zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 15 w czwartek do 9 rano w piątek.

 

Wiatr u naszych zachodnich sąsiadów wiał z prędkością nawet 140 kilometrów na godzinę, przez co konieczne było odwołanie setek lotów. Zrywał dachy i przeracał tiry. W Holandii w wyniku orkanu zmarły przynajmniej trzy osoby. Jedna osoba zginęła w Niemczech, a jedna w Belgii. U nas wiatr powieje z prędkością do 100 kilometrów na godzinę. Alerty pierwszego i drugiego stopnia ogłoszono dla 12 opolskich województw.

Najsilniej będzie wiało wieczorem i w nocy. W połączeniu z padającym śniegiem możliwe jest wystąpienie zamieci i zawiei śnieżnych.

 

 

Zdjęcie w galerii: LIZ

 

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę