Kary za napaść na policjantów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 30 i 25 lat, którzy w sobotę nad ranem znieważyli i napadli na interweniujących policjantów. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wcześniej pobili się między sobą na ulicy, a kiedy mundurowi przyjechali, aby ich rozdzielić, swoją agresję skierowali przeciwko nim. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Za przestępstwa grozi im nawet 10 lat za kratami. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju.

Policja ogolna

 W sobotę nad ranem oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy mieli się bić między sobą na ulicy Beskidzkiej w Szczyrku. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Kiedy stróże prawa dojechali na miejsce, przerwali ich przepychanki i zaczęli rozdzielać agresywnych mężczyzn. Wtedy obaj zaczęli zgodnie wyzywać interweniujących stróżów prawa wulgarnymi obelgami. Kiedy usłyszeli, że za znieważenie grozi im zatrzymanie, wspólnie rzucili się na stróży prawa z pięściami i kopniakami. Nim zostali skutecznie obezwładnieni, zdążyli niegroźnie ranić obydwu policjantów. Okazało się, że to dwaj bracia, a przy użyciu pięści próbowali wyjaśniać sobie rodzinne nieporozumienie. Kiedy policjanci podjęli wobec nich zdecydowaną interwencję wspólnie i w porozumieniu zaatakowali ich, dopuszczając się czynnej napaści na funkcjonariuszy. Pomimo wezwań do zachowania zgodne z prawem nadal byli agresywni, a ponieważ nie mogli już skutecznie zaatakować stróży prawa, próbowali dokonywać aktów autoagresji. Na czas ich doprowadzenia do aresztu konieczne było założenie im specjalnych kasków ochronnych.

Obydwaj mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Za te przestępstwa grozi im teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę