Uciekał samochodem po deptaku. Policjanci byli szybsi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mundurowi ze szczyrkowskiego komisariatu zatrzymali 18-latka, którym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec powiatu bielskiego chcąc uniknąć zatrzymania przez policjantów podjął nieudaną próbę ucieczki osobowym renault przez deptak nad Żylicą łamiąc wszelkie przepisy kodeksu drogowego. Po jego zatrzymaniu okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet 5 lat.

Policja ogolna 33

Wczoraj w godzinach popołudniowych mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku patrolowali ulicę Beskidzką w Szczyrku. Ich uwagę zwrócił kierowca Renault Escape, który widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył i starał się odjechać z pola widzenia policjantów. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli dając stosowne sygnały świetlne oraz błyskowe. Kierowca renault jednak zignorował je i rozpoczął ucieczkę, łamiąc po drodze wszelkie przepisy kodeksu drogowego, a w końcu zjechał na deptak dla pieszych nad Żylicą. Tam po kilkuset metrach został skutecznie zatrzymany przez stróży prawa. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci ustalili, że powodem ucieczki było to, że 18-letni mieszkaniec powiatu bielskiego nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Młodzieniec zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, którym uciekał. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu teraz kara nawet 5 lat za kratami, a za popełnione wykroczenia wysoka grzywna i zakaz prowadzenie pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę