Znaczna ilość narkotyków wyeliminowana z rynku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śląski Oddział Straży Granicznej zapobiegł dystrybucji substancji narkotycznych na terenie województw śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego.

Narkotyki maryha

Efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej jest akt oskarżenia skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Żywcu do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, przeciwko trzem mieszkańcom województwa śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Mężczyźni są oskarżeni o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a także udział w obrocie nimi, wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz udzielanie tych środków odurzających.

Nie tylko przemyt z Czech

Jak informuje Śląski Oddział Straży Granicznej, podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, że jeden z oskarżonych mężczyzn, zamieszkały na Śląsku, w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku przemycił z Czech do Polski 8,5 kilograma marihuany. Nabywał on w Republice Czeskiej środki odurzające, które były następnie dystrybuowane na terenie województwa śląskiego, opolskiego i mazowieckiego. Z przemyconych do Polski środków odurzających wytworzono około 8 500 działek dilerskich. Drugiemu z mężczyzn, mieszkańcowi Opolszczyzny, zarzucono posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz udział w jej obrocie na terenie województwa śląskiego. Funkcjonariusze ŚlOSG w toku prowadzonego śledztwa ujawnili i zatrzymali u nich prawie kilogram amfetaminy, 100 działek dilerskich marihuany oraz 101 tabletek extasy. Łączna czarnorynkowa wartość zatrzymanych i przemyconych narkotyków to ponad 330 tys. złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę