Rok 2020 i działania strażaków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak ogłoszony stan pandemii wpłynął na działania straży pożarnej w powiecie żywieckim w ubiegłym roku? Sprawdźcie statystyki.

Straz pozarna

W 2020 roku strażacy z terenu powiatu żywieckiego wyjeżdżali do 1970 zdarzeń, w tym 560 pożarów, 1305 miejscowych zagrożeń i 105 alarmów fałszywych. W pożarach nie odnotowano ofiar, natomiast 26 osobom udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej, w tym 3 dzieciom. W miejscowych zagrożeniach zginęło 20 osób i udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej 194 osobom, w tym 15 dzieciom.

Strażacy od początku walki z pandemią prowadzili działania związane z pomiarem temperatury osób przekraczających przejścia graniczne w Korbielowie oraz w Zwardoniu, a także udostępniali sprzęt w przyszpitalnych polowych izbach przyjęć. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie ochotniczych straży pożarnych okazywali pomoc potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną, w szczególności osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym. Dowozili żywność, leki i artykuły pierwszej potrzeby.

W związku z pandemią Straż Pożarna odnotowała wyraźny wzrost liczby wyjazdów do izolowanych zdarzeń medycznych. W sytuacjach, gdy zespół ratownictwa medycznego nie mógł dotrzeć do poszkodowanego, ze względu na konieczność niesienia w tym samym czasie pomocy innym osobom, a poszkodowany znajdował się w stanie zagrażającym jego zdrowiu lub życiu, wówczas zadysponowani strażacy udzielali na miejscu kwalifikowanej pomocy i prowadzili działania ratownicze do czasu przejęcia pacjenta przez podmiot Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę