Bielski desant w Kosowie. Wyjątkowa misja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W dniu 28 stycznia 2021 roku na lotnisku w Prisztinie wylądowała pierwsza grupa żołnierzy skierowanych do realizacji zadań mandatowych w ramach XLIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie (PKW KFOR).

Desant tyt

 Trzon XLIII zmiany stanowią żołnierze 18 batalionu powietrznodesantowego i choć w misji biorą udział żołnierze z wielu polskich jednostek to właśnie bielscy Spadochroniarze zajmują większość stanowisk. W ramach działalności operacyjnej PKW KFOR realizuje zadania polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych. Główny wysiłek PKW skupiony jest na przeciwdziałaniu zorganizowanej przestępczości, przemytowi, korupcji oraz na wspieraniu władz lokalnych i organów porządkowych w utrzymywaniu porządku i bezpieczeństwa. W najbliższym czasie do obecnych już w Kosowie żołnierzy dołączą pozostali, którzy przyjmą obowiązki od poprzedników.
To będzie wyjątkowa misja. W warunkach pandemii planowanie oraz realizacja zadań różni się od tych prowadzonych dotychczas. Przed żołnierzami kilka miesięcy z dala od domów i rodzin. Do specyficznych warunków służby wszyscy przygotowywali się realizując szkolenie przez cały - 2020 rok, a osiągnięcie gotowości zostało potwierdzone przez przełożonych nadaniem certyfikatu upoważniającego do wykonywania zadań poza granicami kraju w ramach XLIII zmiany PKW KFOR.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę