Ustroń i Grupa Speed w akcji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci cieszyńskiej grupy Speed zatrzymali 27-latka, który nie dość, że posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, to na dodatek był poszukiwany ENA (Europejskim Nakazem Aresztowania. Podczas kontroli okazało się, że kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń, za które dodatkowo odpowie przed sądem.

Policja speed Cieszyn

Policjanci cieszyńskiej grupy Speed podczas patrolu odcinka drogi wojewódzkiej w Ustroniu zatrzymali do kontroli kierującego BMW mężczyznę, który wbrew obowiązkowi nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny oraz posiadane dokumenty zarówno kierowcy, jak i pasażerki.
Dane kontrolowanych mundurowi zweryfikowali w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że 27-letni kierujący BMW mężczyzna jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez holenderski wymiar sprawiedliwości za przemyt narkotyków. Ponadto w systemach informatycznych widniała adnotacja, że 27-latek z Sosnowca nie może kierować, ponieważ posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mało tego, samochód, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych, nie był dopuszczony do ruchu, stan techniczny nie był zgodny z warunkami technicznymi pojazdów i nie posiadał obowiązkowego wyposażenia.27-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.
Podejrzany usłyszał już zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierowania pomimo cofnięcia uprawnień. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Przestępstwo prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Z kolei a popełnione wykroczenia kierowca musi się liczyć z grzywną nawet do 5000 zł. Kobieta która z nim podróżowała, a jednocześnie właścicielka pojazdu, będzie odpowiadała za wykroczenie dotyczące udostępnienia samochodu osobie bez uprawnień.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę