Uczniowie ZSBD na praktykach w Irlandii i Niemczech! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebawem obchodzony będzie jubileusz 130-lecia istnienia Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych. Tymczasem uczniowie "Budowlanki" zapisują kolejne karty jej bogatej historii, odbywając praktyki zawodowe w Irlandii. 

Praktyka budowlanki

 Jakie są cele i okoliczności takich wyjazdów, poinformowała nas Beata Szemraj, autorka i koordynatorka projektu, nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży budowlanej, obecnie zastępca dyrektora szkoły:

- Zespół Szkół Budowlano - Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu w 2017r. otrzymał dofinansowanie z programu Erasmus+ w wysokości 149 257 euro na realizację projektu pt. "Europejskie praktyki - twoją szansą na udany start w zawodowym świecie". Jest to projekt 2-letni, w ramach którego aż 79 uczniów pod opieką 10 nauczycieli zrealizuje praktyki zagraniczne w Irlandii (49 ucz.) i Niemczech (30 uczniów). Pierwsza grupa (8 uczniów technikum budowlanego i 1 nauczyciel j. ang) wyjechała do Mallow na południu Irlandii, gdzie w irlandzkich firmach budowlanych zrealizuje 2-tygodniowe praktyki zawodowe. Następną grupę utworzą uczniowie wszystkich kierunków kształcenia w "Budowlance" (technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik urządzeń sanitarnych, technik cyfrowych procesów graficznych i technik usług fryzjerskich) i wyjadą w maju 2018 r. Oczywiście każda grupa wyjazdowa jest do mobilności odpowiednio przygotowywana. W szkole realizowany jest kurs językowy, kurs przygotowania pedagogicznego, kurs przygotowania zawodowego oraz tzw. zajęcia kulturowe. Uczniowie wyjeżdżający nie ponoszą żadnych kosztów, mało tego otrzymują także tzw. kieszonkowe w wysokości 200-250 euro. Po powrocie otrzymają wiele certyfikatów, z których chyba najważniejszym jest Europass Mobilność, dający im przepustkę do wejścia nie tylko na polski, ale na cały europejski rynek pracy. Wyjazd pozwoli nie tylko na doskonalenie umiejętności zawodowych. Będzie także sprawdzeniem umiejętności radzenia sobie w nowych i czasem trudnych sytuacjach oraz okazją do poprawy umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Uczniowie podczas pobytu będą mieszkać u rodzin goszczących. Takie rozwiązanie pozwala im "od kuchni" poznać codzienne życie Irlandczyków - wyjaśnia Beata Szemraj.

Kolejni uczniowie wyjadą na swoje praktyki w maju 2018 roku - 15 uczniów do Niemiec i 22  do Irlandii.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę