Ścieżka rowerowa nad jeziorem będzie. Gdzie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiele i często piszemy o niewykorzystaniu przez Żywiec potencjału rekreacyjnego, jaki posiada Jezioro Żywieckie. Tymczasem w tym kierunku postanowiła pójść gmina Łodygowice, zapowiadając powstanie pierwszej ścieżki pieszo – rowerowej na koronie jeziora.

Jezioro łodygowice

 Jak doniosło Radio Bielsko, budowa takiej trasy ruszy w przyszłym roku, a sama inwestycja rozłożona jest na dwa lata. Ma powstać ścieżka zaczynająca się w okolicach Komisariatu Policji w Łodygowicach. Biec będzie wałem okalającym jezioro i kończyć w Zarzeczu. Długość to około 2 km.
Marcin Zyzak z Urzędu Gminy w Łodygowicach powiedział tej samej stacji, że to inwestycja realizowana ze środków Unii Europejskiej, a główna trudność polega na tym, że w większości przeprowadzana będzie na terenie należącym do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i kilka lat trwały negocjacje w sprawie dzierżawy działek, przez które przebiegnie nowa trasa.
Pozostaje więc czekać z niecierpliwością na efekty robót, by zacytować słynne: „da się?….”.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę