Żywiecki MZK znów kupuje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu ogłosił przetarg na zakup dwóch autobusów miejskich o długości od 10,4 m do 11,0 m, niskopodłogowych, czyli klasy MIDI.

mzk

 Nowe autobusy  o układzie drzwi 2-2-2, będą musiały pomieścić minimum 84 pasażerów, z czego 21 na miejscach siedzących. Pojazdy muszą posiadać silnik o pojemności skokowej od 6,5d m3 do 11 dm3 i spełniać normę Euro VI.  Ponadto silniki muszą być wyposażone w system gaszenia pożaru w komorze silnika. W pojazdach musi się znaleźć również automatyczna minimum 6-biegowa ze zintegrowanym retarderem i  systemem diagnostycznym z oprogramowaniem dostosowanym do górskiej topografii.
Ciekawostką jest to, że pojazdy mają być z rocznika 2018, a termin ich dostawy to 30 kwietnia 2018 roku. Oferenci mają czas do końca października na składanie swoich propozycji.
Zapowiada się zatem dalszy etap odnawiania komunikacji miejskiej. W lipcu pojawiło się 7 nowych autobusów Solaris, zakupionych jeszcze w listopadzie 2016 oraz system informacji pasażerskiej.
– W tym momencie nasz tabor liczy 35 autobusów, z czego 25 to solarisy, 5 marki DAB, 4 neoplany i 1 mercedes. Zostało nam już tylko 5 autobusów wysokopodłogowych, reszta to pojazdy niskopodłogowe. 18 autobusów jest klimatyzowanych – wylicza prezes MZK Żywiec Leszek Kamiński.
Koszt inwestycji to blisko 8 milionów zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie ponad 6 milionów zł. Wkład własny Miasta to przeszło 1,6 mln zł.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę