Drewno z parku jest do kupienia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po usunięciu pozwalonych drzew wyraźniej widać skalę zniszczeń, jakie w Parku Habsburgów poczynił orkan Ksawery. Od kilku dni przy dróżkach leży w stosach pocięte drewno. Jest informacja "Ratusza" o możliwości jego kupna.

drewno w parku

 Oszacowano, iż do sprzedaży nadaje się około 180 metrów przestrzennych drewna (głównie jesion, klon, lipa – pomieszane w stosach). Drewno będzie sprzedawane w kwocie 100 zł za 1 mp. Będą go mogły nabyć wyłącznie osoby prywatne, mieszkańcy Żywca. Wnioski w sprawie zainteresowania zakupem tego drewna można składać już teraz w Urzędzie Miejskim osobiście, drogą pocztową (34-300 Żywiec, Rynek 2) i elektroniczną (sekretariat@zywiec.pl). Ostateczny termin zgłoszeń mija 18 października 2017 r. Na wnioskach należy wpisać numer telefonu kontaktowego.
Burmistrz Antoni Szlagor informuje też, że gałęzie z połamanych drzew zostaną przekazane do dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a następnie rozdysponowane wśród osób najbardziej potrzebujących opału. JRatusz nie może przekazywać tego drewna bezpłatnie, ponieważ stanowi ono mienie gminy Żywiec, a stosowne przepisy (m.in. ustawa o finansach publicznych) nie pozwalają na jego nieodpłatne zbycie.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę