Program „Aktywny Żywiec 60+" zainicjowany - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zainteresowanie udziałem w projekcie przeszło oczekiwania organizatorów, pomimo tego, że było to dopiero spotkanie inauguracyjne..

ASOS6

W Żywcu ruszył projekt „Aktywny Żywiec 60+", który realizowany jest przez żywiecki Oddział Terenowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Na jego przeprowadzenie pozyskane zostały pieniądze w ramach konkursu ASOS, czyli programu Aktywizacji  Społecznej Osób Starszych w perspektywie 2014-2020, pilotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Było tłumnie

W Zajeździe Beskidy, w poniedziałek 9 kwietnia, zainaugurowana została realizacja działań projektowych. Dokonywane były też zapisy chętnych. Będą oni mogli wziąć udział w zajęciach związanych ze sportem, rekreacją i zdrowiem. Przygotowano dla nich kursy tańca, wyjazdy na basen, naukę gry w boules, wycieczki, zajęcia z zakresu zdrowego żywienia oraz rehabilitacji. Projekt zaprezentowany został przy udziale szkoleniowców i instruktorów, którzy poprowadzą wykłady i warsztaty. Gościem szczególnym spotkania była poseł Małgorzata Pępek.:

- Dzięki merytorycznemu wsparciu pani poseł i fachowców, których poleciła nam do zaangażowania w przygotowanie projektu, napisaliśmy dobry wniosek, który uzyskał dofinansowanie. To pierwszy taki projekt w historii naszego oddziału, obchodzącego w tym roku 90-lecie istnienia - mówił koordynator projektu, rozpoczynając jego prezentację.

Poseł Małgorzata Pępek, w krótkim wystąpieniu przypomniała, że rządowy program ASOS wdrożony został jeszcze za poprzedniej kadencji Sejmu i z powodu niesłabnącego nim zainteresowania - co wskazuje na ogromne potrzeby seniorów w zakresie aktywizacji społecznej - jest kontynuowany przez obecny rząd.

- To już bodajże czwarty projekt ASOS w powiecie żywieckim, pierwszy Związku Emerytów i na pewno nie ostatni. Projekty dofinansowane z programu ASOS mają na celu przede wszystkim integrację społeczną. Jestem przekonana, że w ramach tych aktywności, w których wezmą Państwo udział, nawiążecie Państwo nowe znajomości i przyjaźnie, które będą trwały, miło spędzicie wolny czas - przyznała poseł Pępek.

Uczestnicy zdobędą także nowe umiejętności, które zostaną zaprezentowane podczas posumowania projektu pod koniec tego roku.

Źródło: mat.pras.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę