Zakaz handlu w niedziele - a Kuria? A bp Pieronek? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niemożność dokonania zakupów w niedziele nabiera coraz konkretniejszych kształtów.

Kosiol Sw. Floriana Zywiec - Zablocie

 Wiadmo już, że "niehandlowych" będzie kilka niedziel w miesiącu. Z ich datami w przyszłym roku można było się zapoznać TUTAJ. W mediach pojawiają się jednak jeszcze głosy za lub przeciw oraz komentarze rozmaitych osbób publicznych odnośnie tych niejednoznacznych nakazów. Niedawno ukazało się też oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę:

"Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomina nauczanie Kościoła dotyczące świętowania niedzieli jako dnia wypoczynku, czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Módlmy się by podjęte w tej sprawie rozstrzygnięcia naszego Parlamentu dawały każdemu możliwość oddawania w niedziele czci Bogu oraz stwarzały warunki pełnego odpoczynku duchowego i fizycznego. Dla wielu rodzin niedziela jest jedynym dniem tygodnia, który w całości można spędzić razem zbliżając się do siebie i umacniając relację z Bogiem. Nie wolno nam utracić tej szansy..." - czytamy w oświaczeniu.

Źródło: Parafia Żywiec - Zabłocie.

Wczoraj również swoje zdanie na ten temat wyraził ksiądz biskup Tadeusz Pieronek, gość Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i". Stwierdził, że ludzie wierzący powinni poświęcać niedzielę Panu Bogu, a niewierzący - komu chcą. Wynikało zatem z kontekstu, że powinno zależeć od woli człowieka, a nie od nakazów i zakazów, jak chce  się spędzić niedzielę.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę