PiS po władzę w sejmiku. Są kandydaci - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Była dyrektor Izby Skarbowej, rzecznik Starostwa Powiatowego w Cieszynie, były wójt Łękawicy - poznaliśmy kandydatów partii rządzącej do sejmiku wojewódzkiego. Prawo i Sprawiedliwość liczy na dobry wynik.

Jan KAwulok

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Bielsku-Białej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przedstawił kandydatów Zjednoczonej Prawicy do sejmiku województwa śląskiego z okręgu bielskiego oraz kandydata na prezydenta Bielska-Białej. Tym ostatnim jest Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej.

- Liczymy na dobry wynik w wyborach, który pozwoli nam doprowadzić do tego, że sejmik będzie zarządzany przez inne osoby. Dzisiejsza ocena działań sejmiku jest negatywna. Dla naszego regionu tym bardziej. Stąd liczymy, że nasza reprezentacja będzie dobrym wkładem dla całego województwa śląskiego – powiedział Stanisław Szwed.

Kandydaci starać się będą o posady radnych z okręgu nr 1, który obejmuje miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki.

 Kto do sejmiku z PiS

Liderem listy będzie Jan Kawulok z Cieszyna. Zasiada też w ławach obecnego sejmiku, będąc w nim szefem klubu radnych PiS. Zawodowo związany jest ze służbą zdrowia. Kiedyś był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Cieszynie, teraz szefuje tamtejszemu pogotowiu ratunkowemu. Miasto Bielsko-Biała reprezentować będzie Ewa Żak, również obecna radna wojewódzka. To pierwsze dwa miejsca. Poniżej prezentujemy pozostałych kandydatów, w kolejności zajmowanych miejsc na liście. Nie obsadzona jest jeszcze pozycja nr 4.

3.Stanisław Baczyński (Żywiec) – były wójt Łękawicy i radny powiatowy.

4.Brak kandydata.

5.Katarzyna Raszka-Sodzawiczny (Cieszyn) – obecna rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

6.Zygmunt Mizera (Czechowice – Dziedzice) – były starosta bielski.

7.Marek Matlak (Bielsko-Biała).

8.Agnieszka Biegun (Żywiec).

9.Teresa Zejma (Wilamowice) – była dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.

 

Udostępnij

2
-5
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę