"Busiarze" się zbroją - oręż retro - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pisaliśmy o planowanych zmianach w prawie, jakie mogą odbić się wyraźnym piętnem na sytuacji prywatnych przewoźników. W międzyczasie pojawiła się informacja na temat zmian w taborze firm przewozowych z Żywiecczyzny.  Warto zerknąć na inwestycje naszych "busiarzy".

Bus do busiarzy

Portal Nowy Mig opublikował zestawienie zakupów i sprzedaży pojazdów przez przewoźników, między innymi w naszym powiecie. Co z nich wynika? Wiele ciekawego. Okazuje się, że jedyną firmą, która zainwestowała w ubiegłym roku w zupełnie nowe pojazdy, był Miejski Zakład Komunikacji w Żywcu. Wzbogacił się o siedem nowych Solarisów Urbino 12 IV generacji, wszystkie z rokiem produkcji 2017.

„Zamienił stryjek….”

Nieco inaczej natomiast wyglądają zakupy prywatnych przewoźników z Żywiecczyzny, zwłaszcza  w kontekście rozwoju firm i unowocześniania taboru. Przykuwa uwagę zestawienie roczników produkcji pojazdów sprzedawanych i kupowanych. Jak wygląda?


Tabor firmy Travel Bus z Lipowej opuściły dwa mercedesy i jeden man. Roczniki produkcji: 1997, 1998 i 2009. Co firma zakupiła w zamian? Trzy mercedesy z lat: 2000, 2002, 2003. Wszystkie więc znacznie starsze niż ostatni ze sprzedanych.


JM Bus z Lipowej wycofało z eksploatacji dwa pojazdy, z których jeden pochodził z roku 1986.


Mustang-Bus Kamiński Krzyżówki zakupił solbus – 2004, ale też dwa sory z 1999 roku.


Tomaszek-Trans - Firma z Koszarawy zakupiła Mercedesa 814 D / Denolf&Depla Evidence. Który rok produkcji? - 1999.


Goldbus z Żywca wycofał mercedesa z 2002 roku, by zakupić iveco z taką samą datą produkcji. Przedsiębiorstwo Chrustek Travel zakupiło 4 pojazdy, a wycofało 6. Wszystkie w obu grupach z roczników 2001 – 2007.


Stosunkowo wyraźny postęp odnotowała firma Thermo Car z Czernichowa. Zakupiła busy z roczników: 2000, 2000, 2001. Co wycofała? Jeden – jelcza – rok produkcji 1999.

Postęp mam miejsce też w firmie Szerp Bus. Zakupione trzy: 2000, 2000, 2005, a wycofane dwa: 1996, 1997.

Firma Dunmar wycofała w końcu autosana. Jaki rocznik? Budzący respekt – 1994. Starszych nawet roczników, bo 1992 i 1993, pozbyła się też Glob Trans Żabnica.


Z powyższego zestawienia wiele można wywnioskować na temat realnego stanu pojazdów, jakimi wożeni są pasażerowie po naszym powiecie i nieco dalej.

Udostępnij

9
+4
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę