PKP swoje, Ratusz swoje... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj publikowaliśmy informację o piśmie PKP S. A., dotyczącym działek w okolicach dworca kolejowego i mających tam powstać parkingach. Sprawa ma swój dalszy ciąg. Według burmistrza Antoniego Szlagora zawarte tam sformułowania nie są prawdziwe.

Rzecz dotyczy głównie zawartego w piśmie sformułowania iż: "PKP S. A. nie prowadzi rozmów z Gminą Żywiec w sprawie zagospdoarowania przestrzeni wokół dworca kolejowego, tj. działek o numerach widencyjnych: 140/18 oraz 140/33".

-  Rozmowy prowadzone są praktycznie od 2002 roku i od kiedy jestem burmistrzem. Sprawa jest o tyle skomplikowana i trudna, że w sprawie tych działek rozmawać trzeba z wieloma odrębnymi spółkami, związanymi z PKP. Dodatkowo tam bardzo często zmieniają się władze i rozmowy praktycznie trzeba zaczynać od nowa. Rozmawiamy od dawna o wszystkich działkach w okolicy dworca, które są we własności PKP. Stopniowo staramy się pozyskiwać na rzecz miasta kolejne - powiedział Antoni Szlagor.

Poniżej, w galerii, znajduje się fotokopia notatki służbowej z spotkania burmistrza Żywca z przedstawicielami PKP S. A., w sprawie zagospodarowania terenu przylegającego do dworca PKP, z 2011 roku. 

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę