Duża droga do remontu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na przebudowę fragmentu ul. Żywieckiej. Są szanse na zwiększenie komfortu jazdy.

Zywiecka

„Żywiecka”, to jedna z głównych ulic miasta. Dojeżdżają nią pojazdy do licznie zaludnionego osiedla Złote Łany i w pozostałe obszary południowo-wschodniej części miasta. Tamtędy jedzie się w kierunku Beskidów: Małego i Żywieckiego. Zawsze była tłoczna, na wielu odcinkach również niebezpieczna.
Część ul. Żywieckiej została przebudowana i poszerzona już kilka lat temu. Teraz jest mowa o ogromnej inwestycji za środki unijne, czyli gruntownej modernizacji odcinka pomiędzy ul. Stojałowskiego, a ul. Górską, a więc najbardziej newralgicznej części tej arterii. To jednak będzie potem. Tymczasem bielski Miejski Zarzad Dróg szykuje się do robót w innym miejscu.
Ogłoszono przetarg na przebudowę fragmentu, na którym ul. Żywiecka ma status drogi wojewódzkiej - pomiędzy ul. Sielanka, a granicą miasta z gminą Wilkowice, a więc w Mikuszowicach Krakowskich. Od czasu, kiedy do Żywca i w jego rejony dojechać można drogą ekspresową, w tamtej części panuje znacznie mniejszy ruch. Nie zmienia to jednak faktu, że jej stan – delikatnie określając – nie daje komfortu jazdy. Projekt przewiduje nową nawierzchnię, odwodnienie i oświetlenie, nowy most nad potokiem Skleniec i sygnalizację świetlną w rejonie ul. Bajki. Na wykonanie tego wszystkiego przewidziano pół roku i 5,2 mln zł.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę