Będzie odlot. Miasto kupuje szybowiec - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Szybowcem po Niebie” - projekt pod taką nazwą wybrany został do realizacji w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Właśnie się finalizuje. Za prawie pół miliona.

Szybowiec

Autorzy inicjatywy pragnęli, aby miasto o takich tradycjach awiacyjnych jak Bielsko-Biała, dawało możliwość bezpiecznego szkolenia się na nowoczesnym sprzęcie szybowcowym.Autorzy inicjatywy pragnęli, aby miasto o takich tradycjach awiacyjnych jak Bielsko-Biała, dawało możliwość bezpiecznego szkolenia się na nowoczesnym sprzęcie szybowcowym.

Kręta droga

Realizacja projektu nie była jednak od początku prosta. Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach uznała najpierw, że tego rodzaju zakup nie spełni wymogów formalnych. Nie będzie się mieścić w zakresie możliwych do sfinansowania zadań związanych z kulturą fizyczną, o których mowa w przepisach. Radca prawny, opiniujący takie rozwiązanie dla Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej stwierdził natomiast, że nie istnieją zapisy prawne, zabraniające takiego zakupu. Jesienią 2017 roku ogłoszono przetarg. Zwycięska firma oferowała sprzęt za 487 tys. zł, ale ostatecznie odstąpiła od umowy i przetarg unieważniono.

Wiosną kolejna próba

Niedawno „Ratusz”ogłosił kolejny przetarg. Przeznacza na zakup 499 tys. zł. Po otwarciu kopert, co miało miejsce końcem kwietnia, okazało się, że obie konkurencyjne firmy oferują niższe kwoty. Wszystko wskazuje zatem na to, że szybowiec zostanie nabyty. Do konkursu stanęły: Allstar PZL Glider S. z o. o. Bielsko-Biała – 497,4 tys. zł i Zakład Szybowcowy „Jeżów” Henryk Mynarski, Jeżów Sudecki – 490,7 tys. zł. Szybowiec ma być fabrycznie nowy, dwumiejscowy, przeznaczony do szkolenia podstawowego i przelotów.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę