TVN o smogu z Żywca - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Telewizja TVN24 z końcem ub. tygodnia na żywo nadawała z żywieckiego Rynku poruszając w relacji temat smogu. Materiał pokazały też FAKTY TVN. Tymczasem Rada Ministrów przyjęła nowelizację przepisów dotyczących ochrony środowiska. Co to zmieni?

industry-1957317 960 720

Jej celem jest poprawa jakości badań powietrza oraz systemu informującego o zanieczyszczeniach.

Dziennikarze TVN24 na antenie zaprezentowali temat żywieckiego smogu, m.in. poziomy odczytów z czujnika na wyświetlaczu na żywieckim Rynku. Mówili o rozwiązaniu woprowadzonym przez miasto, tzn. umieszczeniu czujników we wszystkich dzielnicach miasta. Przypomnijmy, że Żywiec jakis czas temu został uznany przez Światową Organizację Zdrowia jako miasto o najbrudniejszym powietrzu w Europie. W chwili transmisji niestety z jakością powietrza też nie było dobrze.

A co ustalił we wtorek rząd? Badania zanieczyszczenia powietrza mają być w całym kraju jednakowe, a walka ze smogiem skuteczniejsza. Jak poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów przyjęła projekt noweli ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz ustawy Prawo ochrony środowiska, przedłożony przez ministra środowiska Jana Szyszko. Mieszkańcy poszczególnych województw będą mogli uzyskać informacje na temat stężeń zanieczyszczeń powietrza. Udostępniane będą one na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska. Poza tym, poszerzą się kompetencje Krajowego Laboratorium Referencyjnego i Wzorcującego, które kontroluje jakość badań powietrza. Dzięki nowym przepisom jednostka ta będzie mogła nadzorować nie tylko laboratoria wojewódzkich inspektoratów, ale także zakłady, fundacje czy instytuty prowadzące takie badania. KLRiW będzie też koordynować unijne programy odnoszące się do jakości powietrza realizowane w Polsce oraz angażować się w ich przygotowanie.  

Materiał TVN zobaczycie TUTAJ

Udostępnij

2
-1
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę