W Żywcu burmistrz bez obniżki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rada Miejska w Żywcu zajmowała się uchwałą w sprawie zmiany wynagrodzenia burmistrza naszego miasta.

UM kwiecien

Zarobki burmistrzów i wójtów oraz ich obniżenie stały się głośnym i medialnym punktem polityki ogólnokrajowej kilka miesięcy temu. Konieczność obniżenia zarobków tych przedstawicieli samorządów sugerowała partia rządząca i jej prezes, wprowadzając potem rozporządzenie, nakazujące takie właśnie cięcia.W ubiegłym tygodniu radni nie zgodzili się na takie zmiany zarobków Antoniego Szlagora. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawił się projekt uchwały zmieniającej te zasady. Planowano w niej obniżkę z 12,3 tys. zł brutto na 10,3 tys. zł brutto. Zmniejszyło by się wynagrodzenie zasadnicze burmistrza z 5,85 tys. zł na 4,8 tys. zł. Dodatek specjalny zmieniony byłby z 3,18 tys. zł na 2,76 tys. zł,a dodatek stażowy z 1,17 tys. zł na 960 zł. Bez zmian pozostawałby dodatek funkcyjny – 2,1 tys. zł. Jak napisała Żywiecka Kronika Beskidzka, podczas głosowania przeciwnych takiemu projektowi było aż 19 radnych. Nie został on więc zatwierdzony.

-Ta obniżka jest niesprawiedliwa. Ja nie mam możliwości darmowego korzystania z kliniki i za wszystko muszę płacić. Obecnie moja pensja na rękę wynosi ponad 7 tys. zł i połowę z tego oddaję na różne fundacje – powiedział Kronice Burmistrz Antoni Szlagor.

Udostępnij

4
-3
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę