Zima już tu jest. Nowości w słowackich regionach narciarskich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Zima na Liptowie będzie korzystniejsza

 W pierwszą sobotę grudnia rozpocznie się sezon zimowy na Liptowie w Jasnej, poniżej szczytu Chopoka. Dzięki Liptov Region Card obowiązują już nowe zniżki, dzięki którym zaoszczędzą turyści, a teraz także pracownicy branży turystycznej. Od początku listopada wprowadzono 52 rabaty, większość w wysokości od 5% do 50%. Jednak z pewnością ucieszą Cię także 100% zniżki na wybrane wystawy, a zwłaszcza na przejazd skibusem do Jasnej.


Nadszedł czas, kiedy trzeba pomyśleć o tym, gdzie wybrać się tej zimy na aktywny wypoczynek, świetną jazdę na nartach i różnorodne przeżycia. Liptów to zdecydowanie właściwy wybór. Na małym obszarze oferuje szeroką gamę opcji programu wakacyjnego dla każdego.

„Liptowska Karta Regionu już od wielu lat oferuje szereg różnorodnych zniżek i korzyści dla gości Liptowa. Wielu jego lojalnych gości korzysta z karty od lat. Oprócz karty plastikowej wiele osób korzysta także z jej wersji online, dostępnej w aplikacji Liptów – Tatry Niskie. Większość zniżek obowiązujących od 1 listopada wynosi od 5 do 50 procent, ale mamy też zniżki w wysokości 100 procent na niektóre wystawy lub na nasze skibusy do ośrodka Jasna” – powiedziała dyrektor regionalnego biura turystyki organizacja REGION LIPTOV, Darina Bartková. Każdemu gościowi zatrzymującemu się na więcej niż 2 noce przysługuje karta bezpłatna, a jej ważność nie jest ograniczona. Kartę można także kupić w centrach informacyjnych, albo wygodnie online.

„Na zimę przygotowaliśmy dla naszych gości aż 52 zniżki w 8 kategoriach, a mianowicie transport, ośrodki narciarskie, aquaparki i relaks, rodziny z dziećmi, sport i przeżycia, kultura i historia, gdzie zjeść i wypić, a także jako wskazówki dotyczące zniżek w wypożyczalniach i sklepach. Posiadaczom karty przysługuje aż do 30% zniżki na karnety narciarskie w ośrodku narciarskim Demänová i Opalisko. Ucieszą Cię także zniżki do aquaparków Bešeňová, Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu, Gothal w Liptowskiej Osadzie, Uzdrowisko Lúčky lub do kilku centrów wellness. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i konsumpcja w wielu restauracjach i schroniskach są również korzystniejsze. Zniżki znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w poręcznej broszurze, która jest jednocześnie przewodnikiem po regionie” – dodała Darina Bartková.

Gospodarze zalecają korzystanie z tzw. karty samoakceptacyjnej dla kart rabatowych. To proste, wchodząc do atrakcji, wczasowicz skanuje umieszczony w widocznym miejscu kod QR lub wchodzi w link, podaje 6-cyfrowy numer swojej karty i klika, aby wybrać usługę, z której chce skorzystać. Następnie przy kasie wystarczy potwierdzić akceptację i skorzystać z rabatu.

Zbliża się sezon narciarski, w Jasnej i Wysokich Tatrach zaczęto naśnieżać stoki

Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się w październiku, naśnieżanie rozpoczęło się w połowie listopada. Sezon narciarski już widać.

Ośrodki narciarskie skorzystały z ochłodzenia, a armatki śnieżne zaczęły produkować pierwsze stosy śniegu. „Zaczęliśmy w Jasnej w niedzielne popołudnie, naśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m, działało nawet 180 punktów naśnieżania. Fajnie, że wcześniej spadł naturalny śnieg, miejscami nawet 30 cm na większych wysokościach, a to super, bo liczy się każdy centymetr. Mamy podstawy i kontynuujemy przygotowania do światowego sezonu w Jasnej” – powiedział dyrektor ośrodka w Jasnej Jiří Trumpeš.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona stokowi narciarskiemu w Jasnej, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata w terminie 20 i 21 stycznia 2024. „Od początku naśnieżamy tam z większą zawartością wody, aby podłoże było jak najbardziej zwarte i można było dalej nad nim pracować. Dzięki temu, że ochłodzenie pozwoliło na rozpoczęcie naśnieżania nieco wcześniej niż w poprzednich sezonach, wierzę, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych na świecie” – dodał kierownik stoków narciarskich Maroš Kupčo.

Rozpoczęli także naśnieżanie w Tatrach Wysokich. „Zaczęliśmy naśnieżać w poniedziałek o północy, warunki pozwoliły na rozpoczęcie naśnieżania od Skalnatego Plesa w kierunku Startu jako pierwszej filii” – poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

„Naśnieżali około 8 godzin i działało 50 punktów naśnieżania.” Naśnieżanie we wszystkich ośrodkach będzie kontynuowane zgodnie z aktualnymi warunkami pogodowymi.

Ośrodki narciarskie poinformowały, że chciałyby otworzyć sezon narciarski 2023/24 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się 30 października w serwisie gopass.travel, gdzie narciarze mogą zakupić karnety na poszczególne dni sezonu w elastycznych cenach.

Najkorzystniejszą jazdę na nartach dla aktywnych narciarzy w dalszym ciągu gwarantuje Smart sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras narciarskich w 10 ośrodkach w 4 krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasna i Wysokie Tatry, przebywających w hotelach TMR, przygotowano atrakcyjną ofertę - na każdą noc pobytu otrzymują karnety narciarskie/bilety na kolejkę linową oraz wstęp do aquaparków Tatralandia i Bešeňová.

Źródło:  Tekst i zdjęcia mat. prasowe/ML

jasna zasnezovanie 2

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę