Gmina sprzedaje grunt - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Gminy Jasienica ogłosił przetarg na kolejną działkę. Oczekuje za nią kwoty niebagatelnej, bo mowa o ponad 4 mln zł.

Grunt orny

Jak można przeczytać w ogłoszeniu gminy,  działka gruntowa stanowi niezabudowany i niezagospodarowany obszar zieleni trawiastej, docelowo przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Strefę otwarto na 71 hektarach w Międzyrzeczu Dolnym, w 2015 roku. Na prace przygotowawcze w strefie, które kosztowały ponad 22 mln zł, władze Jasienicy otrzymały dotację unijną. Zbudowano tutaj kanalizację deszczową i sanitarną, sieć wodociągową, oświetlone drogi i chodniki, zbiorniki retencyjne oraz podziemny zbiornik przeciwpożarowy. Jak podaje Gazeta Wyborcza, ze sprzedaży 8 działek, które UG Jasienica zbył już po przygotowaniu, budżet gminy odnotował przychód 30 mln zł. Tymczasem na zakup całego terenu, na którym powstała strefa, Jasienica przeznaczyła 1,3 mln zł.

 Co można kupić teraz?

Obecnie władze gminy Jasienica oferują działkę, w obrębie ewidencyjnym Międzyrzecze Dolne, oznaczoną w ewidencji gruntów jako dz. 104/14 o pow. 3,1257 ha. Działka nie posiada uzbrojenia, ale w linii drogi dojazdowej znajdują się kanały energetyczne i teletechniczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg oraz oświetlanie uliczne. Grunt posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Cena wywoławcza to 3,7 mln zł netto. Wylicytowana cena zostanie powiększona o podatek VAT. Przetarg odbędzie się w piątek 24 sierpnia br.

 

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę