Wodna drożyzna w Ślemieniu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To gmina, która stała się rekordzistą w skali kraju, a w tle refundowane wydatki mieszkańców.

woda kran-2057924 1280

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ujawniła niedawno średnie ceny wody w Polsce.  Najniższą ceną szczycą się Jurowce w powiecie sanockim, gdzie cena wynosi 1,3 zł netto za 1 m3 dostarczenia wody oraz gmina Chorzele w powiecie przasnyskim, gdzie cena odprowadzania ścieków wynosi 2,10 zł netto za 1 m3. Taką informację podał niedawno Portal Komunalny dodając, że na przeciwległym biegunie znalazła się gmina z powiatu żywieckiego. Najwyższe ceny za wodę i ścieki występują obecnie w Ślemieniu i wynoszą 57,64 zł netto za 1 m3 dostarczenia wody. 

Skąd aż tyle?

Zaprezentowana powyżej różnica pomiędzy ceną w Ślemieniu a Jurowcach jest kolosalna. Czym tłumaczy ją wójt Ślemienia?

- Z czego wysoka w skali kraju cena metra sześciennego wody w naszej gminie? Nie mogę się wypowiadać za inne gminy i samorządy. W przypadku gminy Ślemień i ce za wodę w niej, temat jest oczywiście złożony. W pewnym uproszczeniu mówiąc, przede wszystkim wynika jednak z bardzo małej stosunkowo liczby odbiorców wody u nas. Automatycznie więc mniej odbiorców niż gdzie indziej pokrywa podobne koszty dostarczenia wody oraz całej infrastruktury – mówi wójt gminy Ślemień Jarosław Krzak.

Gmina dopłaca

– To jest cena, która absolutnie nie powinna mieć miejsca. W związku z tym gmina Ślemień podjęła uchwałę o dopłatach dla mieszkańców w kwocie 47,8 zł netto do każdego m3wody – powiedziała d Portalu Komunalnego Joanna Kopczyńska, z-ca prezesa Wód Polskich.

Rada Gminy Ślemień jednogłośnie przyjęła taką uchwałę w grudniu ubiegłego roku. Zakłada się w niej przekazywanie dopłat Zakładowi Usług Komunalnych Ślemień Spółka z o o, który jest dostarczycielem wody dla mieszkańców gminy.

 

Udostępnij

1
-1
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę