Szczyrk gospodarzem Mistrzostw Polski w skokach narciarskich - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W drugi weekend października w Beskidach skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy rywalizować będą w Letnich Mistrzostwach Polski. O medale krajowego czempionatu powalczą również skoczkinie narciarskie, po raz drugi w historii na skoczni normalnej. Do programu czempionatu powraca konkurs drużynowy, który po raz ostatni odbył się jesienią 2016 r.

Szczyrk skocznie

 Tradycyjnie już w październiku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski. Tej jesieni arenami zmagań będą: skocznia normalna HS-104 w Szczyrku Skalitem oraz trasy biegowe w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

W sobotę 12 października o medale powalczą skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy. Do południa zaplanowany został konkurs drużynowy mężczyzn. Następnie w wieczornej scenerii na Skalitem przeprowadzone będą zmagania indywidualne kobiet oraz mężczyzn. Tego dnia konkurs skoków rozpocznie się o godzinie 18:45.

W niedzielę 13 października do rywalizacji wkroczą kombinatorzy norwescy. O godz. 10:30 odbędzie się seria skoków do kombinacji norweskiej, a po południu bieg na dystansie 10 km.

Warto przypomnieć, że po raz ostatni Letnie Mistrzostwa Polski na skoczni normalnej odbyły się w październiku 2015 r. Wówczas mistrzem Polski został Dawid Kubacki. Ostatni konkurs drużynowy w skokach rozegrany został w październiku 2016 r., a na obiekcie w Wiśle Malince nie miał sobie równych zespół AZS Zakopane. Z kolei w Szczyrku skoczkowie narciarscy w „drużynówce” rywalizowali w 2015 r. Złoto mistrzostw Polski wywalczyli wówczas także reprezentanci zakopiańskiego AZS-u. Przed dwoma laty w Szczyrku w Letnich Mistrzostwach Polski w gronie seniorów w kombinacji norweskiej triumfował Paweł Słowiok.

Program Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej:

12.10.2019 r., sobota (kompleks skoczni „Skalite” COS im. Beskidzkich Olimpijczyków)
10:30 – seria próbna konkursu drużynowego na HS-104
11:00 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa
17:00 – trening oficjalny kobiet i seniorów na HS-104 (1 seria)
17:45 – seria próbna kobiet
18:00 – seria próbna seniorów
18:45 – pierwsza seria konkursowa kobiet
19:00 – pierwsza seria konkursowa seniorów, seria finałowa kobiet, seria finałowa seniorów

13.10.2019 r., niedziela (kompleks skoczni „Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków + Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna)
10:00 – seria próbna na HS-104
10:30 – skok do kombinacji norweskiej
14:00 – bieg do kombinacji norweskiej na 10 km

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę