Budżet Obywatelski? Na razie nie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W bieżącym roku miała nastąpić reaktywacja budżetu partycypacyjnego w Żywcu. Pojawiły się jednak komplikacje, ale i zapewnienia, że przedłożone propozycje będą wzięte pod uwagę. 

Rzeka budzet obywatwelski

Zdjęcie: Marcin Butora Fotografia FB

 Burmistrz Antoni Szlagor przekazał informację o kroku formalnym, jaki miał miejsce na szczeblu wojewódzkim:

"Decyzją Wojewody Śląskiego została uchylona uchwała Rady Miejskiej w sprawie wprowadzenia w naszym mieście budżetu obywatelskiego. Wydział Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach zakwestionował bowiem zaproponowany przez nas podział środków na wydzielone obszary miasta. Podział taki miał na celu zapewnienie aby środki zostały sprawiedliwie podzielone pomiędzy wszystkimi dzielnicami. Okazuje się, że obowiązujące od tej kadencji przepisy prawa nie przewidują takiego dzielenia środków. Aktualnie trwają w polskim Parlamencie prace nad zmianami zezwalającymi na takie właśnie rozwiązania." - można przeczytać na stronie FB burmistrza.

Czy to koniec tego tematu w tym roku?

"Nie poddajemy się jednak, i zgodnie z moimi wcześniejszymi deklaracjami wydatkowanie środków przeznaczonych na budżet obywatelski zostanie zrealizowane! To mieszkańcy zdecydują na co przeznaczymy pół miliona złotych. Przedstawione przez Państwa propozycje zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Burmistrza Miasta Żywca i trafią pod obrady Rady Miejskiej, która na sesji będzie miała możliwość wprowadzenia ich do budżetu miasta. Prosimy o składanie wniosków z Waszymi propozycjami do Biura Rady Miejskiej w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żywcu (tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16.00). Termin składania wniosków upływa 20 maja. Czekamy na Wasze ciekawe propozycje." - dodaje Szlagor.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę