Na Słowację codziennym kursem Intercity - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PKP Intercity zapowiada zwiększenie od grudnia br. liczby pociągów na Słowację i do Czech. Do tego pierwszego kraju będzie można dojechać pociągiem o najdłuższej w Polsce trasie, znad morza.

Intercity

Największą nowością w planowanej siatce połączeń międzynarodowych będzie wydłużenia relacji pociągu TLK Rozewie. Pociąg który obecnie w porze nocnej łączy Trójmiasto i Świnoujście z Katowicami i Bielskiem Białą, zapewni codzienne połączenie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia
i Katowic ze Słowacją jadąc do Żyliny. Co ciekawe – w pociągu pojawią się prawdopodobnie wagony należące do słowackiego państwowego przewoźnika ZSSK.

Nowe relacje do Czech i Austrii

Południe Polski zostanie skomunikowane z Czechami i Austrią poprzez uruchomienie dwóch nowych grup wagonów włączanych do innych pociągów w relacji Przemyśl – Graz – Przemyśl i Przemyśl – Ostrawa – Przemyśl. Można to uznać za działanie wyprzedzające, przed uruchomieniem takiego połączenia przez RegioJet.

Będzie także więcej pociągów sezonowych do Czech. Trzy składy: TLK Wydmy, TLK Wolin i TLK Pirat zapewnią skomunikowanie Czech z Helem, Łebą, Kołobrzegiem i Świnoujściem. Prawdopodobnie wszystkie będą uruchamiane z czeskiego Bohumina z wykorzystaniem, jak obecnie, wiekowych już wagonów Kolei Czeskich. Liczba całorocznych, codziennych połączeń międzynarodowych pomiędzy Polską a Czechami w nowym rozkładzie jazdy nie ulegnie zmianie.

Udostępnij

13
+13
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę