Gmina nie może poprawić warunków nauki dzieci - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brak pieniędzy i spadek demograficzny, często wręcz do zera, to powody reorganizacji oświaty w gminie, jakie ponownie przywołała wójt Jeleśni.

 Anna Wasilewska opublikowała na stronie internetowej Gminy Jeleśnia oświadczenie w sprawie reorganizacji oświaty. Padają ponownie argumenty, wysnuwane w przyjętej na ostatnie sesji Rady Gminy, o których pisaliśmy TUTAJ. Wynika  z nich, że szkolnictwo to połowa budżetu gminy, a rządowe subwencje nie pozwalają na przeprowadzenie koniecznych inwestycji, obok bieżących wydatków. Ponownie pada kwestia klas, liczących do 5 uczniów.

Wasilewska zapewnia, że planowane rozwiązania mają na celu stabilizację finansową, a dzieciom zapewnią należyty komfort i właściwy rozwój w grupie. Całość pisma publikujemy poniżej. 

list edukacja anna wasilewska grafika 800x600 s

Udostępnij

7
-2
9
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę