Nowa przeprawa na Sole - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej podpisano umowę na dofinansowanie dokumentacji budowy mostu na Sole w Porąbce. Z rządowego programu „Mosty dla Regionów” gmina Porąbka otrzyma dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów dokumentacji - czyli ponad 145 tys. zł. 

101037691 1370372259827209 7485037049465012224 o

- Nową przeprawę budujemy dla mieszkańców gminy Porąbka i mieszkańców powiatu bielskiego, by poprawić jakość ich życia i podnieść komfort podróżowania. Ten lokalny projekt może też stać się autostradą do inwestycji w powiecie bielskim – podkreślił wiceminister Grzegorz Puda.

W tym miejscu w latach 80. wybudowano kładkę, która miała być chwilową przeprawą. Ta prowizorka przetrwała 40 lat, stając się ważnym przejściem przez rzekę Sołę  dla mieszkańców i turystów. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w tym miejscu zostanie wybudowany most z dwoma pasami ruchu, chodnikiem i ścieżką rowerową – podkreślił wiceminister Grzegorz Puda.

Nowy most zastąpi tymczasową przeprawę, na której prowadzony jest ruch wahadłowy oraz obowiązuje ograniczenie wagowe, co jest nie tylko utrapieniem kierowców, ale stanowi problem w przypadku konieczności przejazdu służb ratowniczych.

Most połączy gminę Porąbka z sąsiednimi gminami: Kozy, Czernichów, Wilkowice, a także z miastami Bielsko-Białą, Kętami oraz Żywcem.

W ramach Programu "Mosty dla Regionów" powiat bielski otrzyma dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji.

Inwestycja zakłada rozbiórkę tymczasowej przeprawy oraz budowę nowego mostu na Sole wraz z przebudową odcinków dróg prowadzących do mostu – drogi wojewódzkiej 948 i dróg powiatowych 4480S i 1456S.

Całkowita wartość nowego mostu szacowana jest na około 18 mln zł. Przeprawa ma być ukończona w ciągu 2-3 lat.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę