Zgoda w sprawie spalarni/ciepłowni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wciąż bada temat ewentualnych instalacji na biomasę w Kotlinie Żywieckiej i kwestię swojego stanowiska w tej sprawie. Termin wydania decyzji środowiskowej był już wielokrotnie przekładany. Pomimo tego, że werdykt RDOŚ jeszcze nie zapadł, pojawiły się informacje o poszukiwaniu inwestora. Odniosły się do nich strony sporu na ten temat.

Spalarnia pomiary

 Stowarzyszenie "Żywiec Nasza Przyszłość" poinformowało w piątek przed południem na swojej stronie społecznościowej o pewnym internetowym odkryciu. W portalu platformainwestora.pl znajduje się ogłoszenie o poszukiwaniu inwestora-wspólnika do realizacji projektu spalarni śmieci na terenie Kotliny Żywieckiej. Jego pełna treść znajduje się TUTAJ. Stowarzyszenie przypomina przy tej okazji, że burmistrz Szlagor  zadeklarował już wcześniej wycofanie się z planów budowy ciepłowni/spalarni, a więc jest tu jakaś niekonsekwencja.

"Pomysłodawcy budowy spalarni/ciepłowni/nowych technologii w Żywcu i Kotlinie Żywieckiej twierdzą, że jej nie będzie!!! RDOŚ w Katowicach jeszcze nie wydał decyzji, a tymczasem w internecie znaleźliśmy ciekawe ogłoszenie. Czy mieszkańcy Żywca i kotliny żywieckiej są oszukiwani" - pyta się SŻnP na swojej stronie społecznościowej.

Burmistrz dziękuje

Zaledwie kilka godzin później do sprawy odniósł się Antoni Szlagor. Włodarz Żywca stwierdził, że prawdopodobnie jest to fejk:

"Szanowni Państwo, każdy może bezpłatnie zalogować się na Platformie Inwestora, by uzyskać numer telefonu do rzekomego inwestora chcącego budować w Żywcu spalarnię. Gorąco Was zachęcam rejestrujcie się, sprawdzajcie ten numer, dzwońcie, pytajcie... Może Wam się uda! Ja próbowałem kilkukrotnie, niestety otrzymuję komunikat: "Połączenie z wybranym numerem jest obecnie zablokowane". Mam nadzieję, że komuś z Państwa uda się tam dodzwonić. A jak już się dodzwonicie, proszę zapytać tej osoby, kogo reprezentuje, gdzie chce budować spalarnie i kto miałby być ewentualnym wspólnikiem." - czytamy na stronie FB Szlagora.

Co ciekawe burmistrz dziękuje Stowarzyszeniu "Żywiec Nasza Przyszłość" i prosi o dalsze działania w tym temacie:

"Dziękując Stowarzyszeniu Żywiec Nasza Przyszłość za znalezienie tego ogłoszenia, jednocześnie proszę o jego dalsze działanie w tym względzie - i pomoc w ustaleniu, kto kryje się pod tajemniczym numerem. Cóż to bowiem za inwestor, że nie chce się ujawnić, nie odbierając połączeń... Wierzę, że pomożecie mi w tym zakresie!"- czytamy dalej na jego GB.

Można więc uznać, że w tym jednym z najbardziej ostatnio na Żywiecczyźnie kontrowersyjnych tematów nastąpił choćby krótki wydźwięk wspólnego stanowiska.

 

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę