W TVP 3 o Kościele Św. Katarzyny w Cięcinie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie zaliczany jest do zabytków kościelnego budownictwa drewnianego typu śląsko – małopolskiego. Niebawem wiedza o nim ma szansę trafić do szerszego grona.

Cięcina Kościół

 Od siedmiu lat w świątyni systematycznie prowadzone są prace renowacyjne. Najpierw konserwacji i restauracji poddano ołtarz główny, cztery ołtarze boczne oraz ambonę. Następnie została przeprowadzona konserwacja malowideł ściennych w prezbiterium. Ostatnie wykonywane prace związane były z konserwacją i przywróceniem oryginalnej polichromii na suficie i ścianach kościoła.Piękno świątyni zachwyca zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i turystów.
Reportaż poświęcony Kościołowi Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w tym tygodniu realizowała ekipa TVP 3. O historii świątyni opowiadał autor książki „Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie” Wawrzyniec Ficoń. Reportaż będzie można obejrzeć w niedzielę o godzinie 10:00 oraz w poniedziałek o 17:35.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę