Mini Tour de Pologne w Bielsku i Szczyrku. Zapisy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sierpniu wraz z 75. Tour de Pologne rozpocznie się Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport w ramach globalnej akcji, promującej aktywny styl życia wśród młodych ludzi i ich rodzin.

Trasa wyscigu

Wyścigi zaplanowano w pięciu miastach etapowych 75. Tour de Pologne:

– 4 sierpnia, Kraków
– 5 sierpnia, Katowice
– 6 sierpnia, Zabrze
– 7 sierpnia, Szczyrk
– 8 sierpnia, Bielsko-Biała

Patronat nad Kinder+Sport Mini Tour de Pologne objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W każdym z wyścigów mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 7 do 14 lat. W tym roku najmłodsi, w wieku lat 7-12, wystartują w rowerowej paradzie, gdzie najważniejsza będzie dobra zabawa i niepowtarzalne emocje. Długość trasy parady w Bielsku-Białej to 4,6 km, a w Szczyrku 2,4 km.

Dla dzieci bardziej doświadczonych (11-14 lat), zrzeszonych w klubach, z licencjami, zorganizowany będzie wyścig kolarski. Oprócz zwycięstw etapowych stawką jest miejsce w klasyfikacji generalnej Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Wyścig ten odbędzie się na 13,8-kilometrowej trasie dla dziewczynek i 18,4-kilometrowej dla chłopców, z której większość jest jednocześnie trasą V etapu Tour de Pologne, pokonywanego przez najlepszych kolarzy.

 Jak wziąć udział?

W celu wzięcia udziału w paradzie lub wyścigu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne należy zarejestrować się na stronie www.minitourdepologne.pl  -  indywidualnie lub drużynowo. Tam też można znaleźć szczegółowy harmonogram dla Bielska-Białej i Szczyrku. Zapisy ruszyły 18 maja. Każdy uczestnik musi mieć swój rower i kask – to jedyne wymagania. Udział w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny. 

W dniu parady i wyścigu Kinder+Sport Mini TdP na 2 godziny przed startem należy zgłosić się do Komisji Sędziowskiej w miasteczku wyścigu. Komisji należy przedstawić: podpisany przez jednego z rodziców/opiekunów prawnych formularz rejestracyjny (do pobrania na stronie www.minitourdepologne.pl), dokument tożsamości zawodnika (np. legitymacja szkolna) potwierdzający jego wiek. Zawodnikowi musi towarzyszyć osoba dorosła.

W ramach bezpłatnego pakietu startowego każde dziecko otrzyma koszulkę, czapeczkę i bidon rowerowy, a na mecie odbierze pamiątkowy medal.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę