Order Uśmiechu dla zakonnika - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znany kaznodzieja z opactwa benedyktynów w Tyńcu, ojciec Leon Knabit otrzymał Order Uśmiechu. Uroczystość wręczenia tego cennego wyróżnienia odbyła się w Soli-Kiczorze, niewielkiej miejscowości na Żywiecczyźnie.

abbey-1685328 960 720

Na pomysł uhonorowania zakonnika wpadły dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Soli-Kiczorze. Zgodnie z tradycją, ojciec Leon Knabit odbierając nagrodę musiał wypić sok z cytryny, a następnie się uśmiechnąć. Nie było to dla niego trudne, duchowny słynie z radosnego usposobienia.

Na spotkaniu w Soli obecni byli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz ks. Piotr Sadkiewicz z Leśnej. To właśnie oni uroczyście ogłosili fakt przyznania Orderu Uśmiechu zakonnikowi. Dzień przed uroczystością duchowny spotkał się z dziećmi i nauczycielami, którzy tak bardzo go docenili.

Przypomnijmy, że wcześniej „uśmiechnięte” odznaczenie otrzymali m.in. papież Franciszek, księżna Sarah Ferguson, Jacek Kuroń, Irena Sendlerowa czy św. Matka Teresa z Kalkuty.

 

O ojcu Leonie Knabicie pisaliśmy już TUTAJ.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę