W kinie o Weiglu Haliny Szymury. Bezpłatnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Kinie Janosik czeka wszystkich zainteresowanych ciekawa projekcja. Prezentowany będzie film pt. „Zwyciężyć śmierć – prof. Rudolf Weigl" w reżyserii Haliny Szymury – dziennikarki, reżyserki i prezenterki TVP Katowice.

Rudolf Weigl

Rudolf Weigl (1883 – 1957) był polskim biologiem i wynalazcą pierwszej w świecie skutecznej szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu, prekursorem zastosowań owadów jako zwierząt laboratoryjnych do hodowli zarazka tyfusu.

Pokaz odbędzie się w Kinie Janosik w piątek 1 grudnia o godz. 17.00
Po projekcji nastąpi wręczenie odznaczenia "Zasłużony dla Województwa Śląskiego" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tematyki społecznej, kultury, sztuki, muzyki i filmu dla autorki filmu.


Halina Szymura to dziennikarka, publicystka i prezenterka Telewizji Polskiej – praca podjęta po studiach, w katowickim Ośrodku TVP  1 października 1978 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego /Wydział Filozoficzno – Historyczny/ oraz paryskiej Sorbony/ Muzykologia. Autorka programów ogólnopolskich realizowanych dla PR1 oraz telewizyjnej Dwójki a także TV Polonia. Realizowała kilkadziesiąt  wielkich  transmisji gali koncertowych –  oraz koncertów –  Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Od dwudziestu lat współtwórca  i realizator koncertów galowych „Serce za serce" na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii założonej przez profesora Zbigniewa Religę. Brali w nich udział światowej sławy artyści – Placido Domingo, Jose Carreras. Monserat Cabaille, June Anderson, Cris de Burgh,  Tetr Tańca „Tango Quarto" z Argentyny, Marek Torzewski,  Marek Tomaszewski i wielu innych znakomitych artystów. Laureatka nagród  Prezesa TVP (1997 r.) m.in. za cykl programów propagujących twórczość Wojciecha Kilara, w tym transmisji na żywo jego muzyki na cały świat poprzez TV Polonia i PR2. Autorka i reżyser widowisk telewizyjnych  z zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk",  dokumentujących  cały dorobek Stanisława Hadyny. W 1999 r. wraz z Telewizją Polonia i PR2 realizowała Panteon Kompozytorów Polskich, w których to programach muzyka Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego transmitowana była na żywo  na cały świat.

 

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę