Żywiec zaśpiewał dzieciom - bez fałszu! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jesteśmy po koncercie "Żywiec śpiewa dzieciom", z którego dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu. Udał się znakomicie, wszyscy i wszystko dopisało. Jak koncert wyglądał?

Gospel Lekawica

Otwierał go Zespół Romanka z Sopotni Małej, przedstawiając regionalne wersje pieśni świątecznych i nie tylko takich. Otworzył bardzo godnie, dobrze wprowadzając zgromadzonych w nastrój muzyki i świąt. Po nich wystąpił Skład Niearchaiczny. Ten zespół wydał niedawno swoją debiutancką płytę, dokładając jej egzemplarz do naszych aukcji. Co potem? Zespół Dzień Dobry z Bielska – Białej nie tylko ciekawie śpiewał, ale też szybko i w oryginalny sposób znalazł kontakt z publicznością - muzyką o religijnym i bożonarodzeniowym charakterze. Justyna Janik przyciągnęła dużo młodej publiczności, wykonując między innymi piosenkę z repertuaru Michela Jacksona, według niej bardzo związaną ze świętami.
Następnie po przerwie, na scenie pokazał się Golec - tyko jeden, Łukasz. Jego brat występował na równoległej imprezie w Biesku. Zagrał i zaśpiewał szybko, mocno i głośno, podrywając widzów do skocznego wtórowania w kolędowym śpiewaniu.
Godnym finału okazał się występ Chóru Gospel z Łękawicy, pod przewodnictwem Michała Czulaka i przy akompaniamencie zespołu Godstep`s. Ciekawe wykonania i aranżacje, a także niemniej interesująca prezencja sceniczna wykonawców w przeróżnym wieku, zasłużyły na kilka bisów.
Na imprezie byli nie tylko muzycy. Koncert uświetniły znane postacie życia lokalnego i nie tylko lokalnego. Nie dotarł wprawdzie burmistrz Antoni Szlagor, ani nikt z Urzędu Miejskiego, czy Starostwa Powiatowego. Powitaliśmy natomiast posłankę Małgorzatę Pępek, radną miejską Genowefę Jeziorską, radnego miejskiego Andrzeja Maciejowskiego, jak również wójta gminy Lipowa Jana Górę, wicewójta gminy Jeleśnia Bronisława Jafernika i Przemysława Kubaszka z zarądu Etnobanku..
Powitaliśmy także, a może przede wszystkim, bardzo liczną grupę widzów i słuchaczy, których obecność nas – jako współorganizatorów i pomysłodawców – nie tylko bardzo cieszyła, ale i sugerowała, że założona formuła miała sens. Tuż przed występem Stanisław Joneczko z zespołu Dzień Dobry powiedział ciekawe i przewrotne zdanie, w odpowiedzi na sugestię konferansera Rafała Sawickiego, iż są idolami Podbeskidzia. Otóż powiedział Joneczko do widzów, że jest na odwrót. Że to właśnie widzowie są ich idolami, i żeby zbyt szybko nie wychodzili, bo muzycy będą od nich żądać autografów. Powinniśmy też sami zastosować tę frazę, dziękując w ten sposób słuchaczom za przybycie, co niniejszym czynimy. Szczególnie, że cel był szczytny. Na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu przekazywany był dochód ze sprzedaży płyt cegiełek z kolędami oraz kwoty pieniężne uzyskane w licytacjach, o których przeczytacie TUTAJ.

 

Udostępnij

6
+3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę