Letniskowa "opozycja". Z Żywca do Krakowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do piątku 2 marca trwa w  Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie wyjątkowa wystawa. Jest i akcent żywiecki - dom letniskowy. Znacie go?

jna.com.pl


Kilkanaście realizacji architektonicznych z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowanych zostało w dziesiątej, jubileuszowej edycji przedsięwzięcia, czyli wystawy V4 Family Houses, które od 2008 roku organizowane jest przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich.Polskę reprezentują  będą 4 projekty, wybrane przez Jury. Są to (w kolejności alfabetycznej):
- Dom letniskowy w Żywcu, Jojko+Nawrocki Architekci, Marcin Jojko, Bartłomiej Nawrocki, Tomasz Berezowski, Przemysław Dziedzic (na fotografii)
- Dom Po Drodze, KWK Promes, Robert Konieczny
- Rudy Dom, Toprojekt, Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak
- Dom Yogiczny, Włodarczyk + Włodarczyk Architekci Studio Autorskie, Małgorzata Włodarczyk, Marcin WłodarczykProjekt „Dom letniskowy w Żywcu” jest już laureatem nagrody w konkursie Architektura roku Województwa Sląskiego 2015. Jak informują architekci, projekt „stanowić ma opozycję pod względem formalnym i przestrzennym w stosunku do gotowych domków letniskowych oferowanych w Beskidach. Budynek zaprojektowany zgodnie z wytycznymi prawa miejscowego osadzono w konkretnym kontekście uprawianego od lat ogrodu, otaczającej panoramy oraz niewysokiego budżetu. Dom powstał w oparciu o idee critical regionalism’u jako odpowiedź na lokalne uwarunkowania geograficzne przy użyciu współczesnego języka architektury”.

Zjęcia: Michał Jędrzejewski/jna.com.pl

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę