O rasizmie - Klub Filmowy z żywieckim kinie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadchodząca środa i janosikowy Klub Filmowy zapowiadają się naprawdę niezwykle.

Nie jestem twoim murzynem

Tematem przewodnim będzie obraz pt. „Nie jestem twoim murzynem” w reżyserii Raoula Pecka, z 2016 roku Film opowiada o historii rasizmu w Stanach Zjednoczonych, nakręcony został na podstawie niedokończonej książki Jamesa Baldwina. 
Raoul Peck w nominowanym do Oscara "Nie jestem twoim murzynem" opowiada o segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Niepublikowane dotąd fragmenty książki afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, zyskały nie tylko obraz filmowy, ale i głos Samuela L. Jacksona. 
Książka i film przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Baldwin nie dokończył książki przed swoją śmiercią w 1987 roku. Pozostawił zaledwie trzydzieści stron, a spadkobiercy pisarza powierzyli rękopis reżyserowi Raoulowi Peckowi.
Obrazbył nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.
Zapraszamy! Środa 24 stycznia godz. 20.00 – 22.00, Kino Janosik, Żywiec ul. Sobieskiego 1.

A na naszym facebook'u konkurs:)

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę