Integracja poprzez teatr - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fundacja Pomocy Potrzebującym pod Patronatem Niepokalanej w Pewli Wielkiej, w ramach konkursu „Lokalne Inicjatywy Społeczne w gminie Jeleśnia – edycja 2017”, uzyskała grant finansowy na utworzenie „Integracyjnej Grupy Teatralnej”. Z czym związana będzie ta inicjatywa?

Banialuka tyt 2

Projekt, który uzyskał dofinansowanie, polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów teatralnych, których efektem będzie wystawienie sztuki teatralnej. Realizatorzy, pod opieką instruktora teatralnego, nabędą nowe umiejętności związane ze sztuka aktorską (przełamywanie stresu przed występem publicznym, autoprezentacja, nabywanie wiary we własne siły, umiejętność pracy w zespole). Uczestnicy projektu przygotowywać będą scenografię oraz opanują sztukę charakteryzacji.

"Życie to też teatr"...

Poprzez zajęcia teatralne, które odbywają się w poniedziałki w godzinach 14.30 – 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz w Zespole Szkół nr 2 w Jeleśni, młodzież szkolna z terenu naszej gminy, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, mają możliwości poznania, czym jest sztuka teatralna oraz spróbować swoich sił aktorskich. Realizacja tego projektu pozwoli również na integrację młodzieży szkolnej z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, co ma ogromny wpływ na rozwój wrażliwości społecznej wśród dzieci i młodzieży. Projekt odpowiada również na potrzebę stworzenia nowego sposobu integracji i zagospodarowania wolnego czasu dla osób chcących aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym społeczności wiejskiej. Wzbogaci on również ofertę kulturową adresowaną do mieszkańców wsi.

Na deskach znanej sceny

Beneficjenci projektu uczestniczyli już w wyjeździe do teatru Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl „Szklana góra” oraz w warsztatach po spektaklu, które były prowadzone przez występujących aktorów. Uczestnicy mieli także możliwość wyjścia na scenę, oraz zapoznania z podstawowymi zasadami związanymi z występami. Wspólnie odwiedziliśmy wszystkie pracownie, gdzie przygotowywane są kostiumy, scenografie itp.
Projekt dofinansowany ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne w gminie Jeleśnia – edycja 2017”.

Źródło: mat. pras.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę