Bolesny uraz rowerzysty. GOPR apeluje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tylko w miniony weekend ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzili 11 akcji ratunkowych w górach. Duża część z nich, to wypadki rowerowe. Apelują o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy tej bardzo szybko rozwijającej się aktywności górskiej.

Rowery GOPR

W poniedziałek około południa do Centralnej Stacji Ratownicej w Szczyrku dotarło zgłoszenie o wypadku rowerzysty w rejonie Gańczorki. W wyniku upadku i uderzenia w pień drzewa mężczyzna doznał bolesnego urazu klatki piersiowej. Na miejsce wypadku wyjechał zespół ratowników. Z uwagi na trudno dostępny teren ratownicy rozdzielili się. Jeden z nich dotarł do ratowanego pieszo i udzielił mu pierwszej pomocy. Po pewnym czasie drugiemu ratownikowi udało się dojechać w pobliże wypadku karetką GOPR. Z uwagi na długotrwały i trudny transport oraz stan osoby ratowanej, zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca LPR.

"To kolejny wpadek rowerowy, przy którym korzystaliśmy z pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W niedzielę pomocy wymagał rowerzysta na górze Żar, który z urazem głowy oraz barku również został przekazany do śmigłowca LPR. Tylko w miniony weekend przeprowadziliśmy 11 akcji ratunkowych w górach. Duża część z nich, to wypadki rowerowe. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, szczególnie przy tej bardzo szybko rozwijającej się aktywności górskiej. Warto też pobrać aplikację RATUNEK, która ułatwia nam precyzyjną lokalizację miejsca wypadku." przypominają ratownicy beskidzkiego GOPR.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę